Kotia etsivät kissat

Tältä sivulta löytää ilmoitukset kotia etsivistä kissoista, jotka ovat löytöeläintalolla etsimässä kotia. Kannattaa kurkata myös sijaiskodeissa olevat eläimet, koska sieltä löytää lisää ilmoituksia eläimistä, jotka etsivät kotia mutta ovat sijaiskodissa jo kodinomaiseen elämään totuttelemassa. 

25233 Momo-poika, arka vielä. KOTIKOKEILUSSA

Hopper (25433) viihtyy aikalailla yksikseen, mutta muut kissat ovat hänen mielestään ok. Arka ja aika pelokas. 

Simba (25443) on aika sähäkkä poika! Viihtyy toisten kissojen kanssa.

Mari (25480) ja Mekko (25481) ovat arkoja, juhannuksen 2025 tyttöjä. Ovat reipastuneet jo hurjasti, liikkuvat ja syövät päivällä, eivätkä juokse karkuun heti kun ihminen lähestyy. Etsivät yhdessä kotia. 

Taku (25564) on n. 1,5v ujo poika. Mieluummin toisen kissan kaveriksi, elänyt aina kissakavereiden kanssa 🐱!

Manta (26002) on kiltti, mutta hiukan lyhytpinnainen. Ei mielellään perheeseen missä pieniä lapsia. Ehdottomasti AINOAKSI kissaksi, ei tule toimeen muiden kissojen kanssa. Manta etsii omaa kotia nyt sijaiskodista käsin. Tutustumiskäyntiä varten pyydäthän sijaiskodin yhteystiedot yhdistykseltä.

Mousse (26003) on kiltti kissa, mutta saattaa ensin ujostella 😁 toiset kissat ovat ok hänelle!

 Kiltti ja kesy, ihastuttava Elegia-tyttönen (25547) ❤️, odottaa omaa kotia huoneessa 6. KOTIKOKEILUSSA

Haisuli (25491) ja Hosuli (25507) tyttöset ovat pentukissoja, jotka etsivät yhteistä kotia.

Ron (25516) on arahko, mutta reippaampi kun tuttuja kavereita ympärillä. Viihtyy muiden kissojen seurassa.

Voldemort (25492) on ujo mutta rakkaudenkipeä herrasmies! Viihtyy toisten kissojen kanssa, mutta voisi mahdollisesti menestyä ainoanakin kissana.

Klipsi (25545), vielä arka kollipoika. Ärhäkkyyttäkin löytyy, mutta laantunee ajan kanssa ❤️

Taku (25564) on kiltti, hieman ujo n 1,5v poika. Kissakaveri kotona olisi kiva, koska hän on elänyt toisten kissojen kanssa.

Vilma (26012) on kiltti, mutta hieman arka tyttö. Ei vielä tietoa, miten tulee muiden kanssa toimeen.